بانکوک

بانکوک

بانکوک پایتخت تایلند ، که مقصد گردشگران بسیاری از سراسر جهان است. بین مردم تایلند با نام شهر فرشتگان kung thep نیز خوانده می شود و به علت داشتن بیش از ۴۰۰ معبد بودایی بی نظیر و رودخانه و کانال های بسیار شهرت زیادی دارد. از آنجایی که مردم این شهر به غذا خوردن بسیار علاقه دارند. گوشه و کنار خیابان های بانکوک مملو از دستفروش هایی است که غذاهای مختلفی را می فروشند و بوی آنها در هوا به مشام می رسد ! وسایل نقلیه در این شهر شامل تاکسی ، توک ، ترن ، موتور و اتوبوس می شوند. ساعت رسمی بانکوک ، ۷ ساعت جلوتر از گرینویچ لندن و ۳:۳۰ ساعت جلوتر از وقت محلی تهران است.
دیدنی های بانکوک :
کاخ پادشاهی بانکوک
کاخ پادشاهی بانکوکیکی از مکان هایی که هر گردشگری در تایلند از آن بازدید می نمایند . کاخ پادشاهی و معبد بودای زمردین Emerald می باشد . این کاخ که از قرنت ۱۸ تا ۲۰ و گرداگرد آن را دیواری به طول ۱۹۰۰ متر فرا گرفته است. بودای زمردین مقدس ترین مجسمه بودا در کشور تایلند است که از پشم سبز ساخته و بالباسی توسط پادشاه تایلند طی مراسم ویژه ای تعویض می شوند.
بازدید در معابد بانکوک
بازدید در معابد بانکوک در بانکوک بیش از ۴۰۰ معبد Wat وجود دارند که از جمله مهم ترین آنها سه معبد بودای طلایی Traimit buddaha بودای خوابیده Reclining و بودای مرمرین marble Buddha می باشد.
بودای طلایی بانکوک
بودای طلایی بانکوک بودای طلایی یکی از معروف ترین جاهای تایلند است. از طلای خالص و به ارتفاع ۳٫۵ متر و وزن ۵٫۵ تن ساخته شده است.
بودای خوابیده بانکوک
بودای خوابیده بانکوکبودای خوابیده یکی از بزرگترین و قدیمی ترین معبد بانکوک است که پیش از هزار مجسمه بودا را در خود جای داده است. بودای خوابیده ۴۶ متر طول و ۱۵ متر ارتفاع داشته ، با طلا پوشیده شده و در چشم های آن صدف مروارید به کار رفته است.
بودای مرمرین بانکوک
بودای مرمرین بانکوکبودای مرمرین یکی از جذابترین معابد بانکوک است که حدود یک قرن پیش در دوران رامای پنجم ، با مرمرهای عظیم و سفید ایتالیایی ساخته شده است.
مراکز خرید بانکوک
رابینسون بانکوک
رابینسون بانکوکدر منطقه سیلوم ودر دهانه خیابان قرار گرفته و محلی دلچسب می باشد که در این فروشگاه مرکز جواهرات و کافی شاپ و فروش لوازم ورزشی می باشد. رابینسون به طور مثال مانند بازار جواهرات تهران مانند بازار بزرگ تهران می باشد بسیار پر زرق و برق و بسیار زیبا می باشد.
جمعه بازار چاتوچک بانکوک
جمعه بازار چاتوچکاین بازار ، قهرمان بی چون چرای بازارهای تایلند و به جرات جهان می باشد. با داشتن بیش از ۱۵۰۰۰ غرفه مستقل در مساحتی بالغ بر ۳۵ هکتار Acres این بازار دارای محصولات بومی و صنایع دستی مانند زیرپایی های بامبو ، لامپ و دیگر وسایل خانگی و همچنین صنایع دستی مذهبی ، لباس های تابستانی ، گیاهان و عتیقه ها و اشیاء هنری می باشد.. جمعه بازار چاتوچک تقریبا شبیه جمعه بازار خودمان انواع مختلف اجناس ارزان قیمت خرید و فروش می شود.
مرکز خرید ایمپوریوم بانکوک
مرکز خرید ایمپوریوم بانکوکپائین تر از خیابان نزدیک Sukhumvitsoi24 و چسبیده به ایستگاه فرام فانگ مجموعه خرید ایمپوریوم قرار دارد که طرح های جدید مارک هایی مانند Guess گیس Chaps چپس Sprit اسپریت و Jaspal جاسپل این مکان را به محل مورد علاقه جوانان ثروتمند و ممتاز در تایلند تبدیل می کند. ایمپوریوم هم بزرگ و معروف برای خرید برندهای معروف دنیا می باشد.
ساخومویت بانکوک
ساخومویت بانکوکاین خیابان یکی از خیابان های طولانی دنیا است که بزرگراه متصل می شود و نهایتا به مرز Cambodia می رسد و دارای بهترین بنگاه های معاملات ملکی ، پارک های جذاب و زیبا ، برج های اداری ، هتل های ۵ ستاره و رستوران های غنی و مجهز می باشد. دست فروشان در ابتدای ساخومویت به فروختن بادبزن ، کنده کاریهای روی چوب ، نقاشی های بودایی ، لوازم ورزشی و چمدان می پردازند. و خیاط های زیادی در این خیابان وجو دارند که برای توریست ها کت ، شلوار ، پوشاک مردانه و زنانه می دوزند .
بازار پراتونم بانکوک
بازار پراتونم بانکوکچند قدم آن طرف تر از Pantip ، بازار پراتونم قرار دارد که دریایی از غرفه هایی است که به فروش کیف های دستی جذاب و عینک های آفتابی و جواهرات ساخته شده با دست و لباس مخصوص ساحل و سوغاتی هایی برای تمام اعضا خانواده می پردازد. بازار پراتونم یکی از مراکز خرید قدیمی بانکوک است در اصل مثل بازار بزرگ خودمان است هر چیزی که فکر کنید در این بازار برای خرید است.
گیسون پلازا بانکوک
گیسون پلازا بانکوکدر مقابل خیابان پخش نور سفید و نورانی که در این محل محصولات لوکس در کنار مارکهای معروف گوچی ، آرمانی ، دیوار ، فندی و بربری و مارکهای تایلندی مانند فلانا flynow و … می باشد. گیسون پلازا هم در نوع خودش یکی مرکز خرید بسیار جالب و دیدنی می باشد اگر دنبال مرکز خرید جدید در بانکوک می گردید حتما سری به گیسون پلازا بزنید.
رستوران های ایرانی در بانکوک
رستوران پردیس بانکوک
رستوران پردیس بانکوکشعبه دیگر رستوران پردیس در بانکوک با غذاهای لذیذ ایرانیآدرس: بانکوک، خیابان راما ۴، بعد از تقاطع سوریونگ، شماره ۸۹۴-۸تلفن: ۶۶۲ ۶۳۷- ۱۰۰۸فکس: ۶۶۲ ۶۳۷- ۱۰۰۹تحویل سفارش: ۰۸۶- ۳۴۰۶۵۰۰
رستوران پادایران بانکوک
رستوران پادایران بانکوکغذاهای لذیذ ایرانی در بانکوک شامل کوبیده – جوجه کباب و … در رستوران پاد ایراندر نزدیکی پاساژ Jongceylon می باشد
رستوران یاسین بانکوک
رستوران یاسین بانکوکباز هم غذای لذیذ ایرانی در تایلند با قیمت مناسب در رستوران یاسین بانکوکآدرس : پتونام ، خیابان پچبوری ، انتهای سوی ۱۷ ، جنب پتونام پارک هتل ، پلاک ۱۰۱/۲شماره همراه : ۰۰۶۶۸۷۹۱۸۹۱۰۴
رستوران سبلان بانکوک
رستوران سبلان بانکوکغذاهای ایرانی و لذیذ بسیار خوشمزه در رستوران سبلان بانکوکآدرس : بانکوک خیابان راچاپاروپ ، خیابان واتاناونگ شماره همراه : ۰۸۶۷۹۳۲۵۹۲ و ۰۸۵۱۱۶۶۶۰۹
رستوران طلایی چنگال طلایی بانکوک
رستوران طلایی چنگال طلایی بانکوکغذاهای ایرانی و لذیذ بسیار خوشمزه در رستوران چنگال طلاییآدرس : بانکوک خیابان راچاپاروپ ، خیابان واتاناونگتلفن : ۱۰۶۰ ۰۲۱ ۲۶۵ ۰۰۶۶فکس : ۱۰۶۰ ۰۲۱ ۲۶۵ ۰۰۶۶همراه : ۰۸۳۵۴۵۳۵۰۳ – ۰۸۱۴۰۰۰۵۰۹
رستوران پرسپوليس بانکوک
رستوران پرسپوليس بانکوکخب هر رستوران ايراني در بانكوك خصوصيات منحصر به خود را دارد اين رستوران هم به واسطه اي قيمت هاي مناسب همواره جزو انتخاب هاي شركت هاي مسافرتي است كه به ايرانيان سرويس مي دهدآدرس:خیابان سوریونگ روبروی هتل ل-مریدیناين رستوران هم به واسطه اي قيمت هاي مناسب همواره جزو انتخاب هاي شركت هاي مسافرتي است كه به ايرانيان سرويس مي دهد خود ببيندتلفن ۰۰۶۶۲۲۳۳۱۸۱۸

رستوران پرديس
رستوران پرديسقطعا در ميان رستوران هاي ايراني در بانكوك رستوران پرديس خود يك لجند واقعي محسوب مي شود كه بسيار مناسب مسافراني هست كه دوست دارند در يك محيط لوكس غذاي ايراني ميل كنند آدرس:خيابان راما ۴، بعد از تقاطع سوریونگ، شماره ۸۹۴- ۸تلفن: ۶۳۷-۱۰۰۸ فکس : ۶۳۷-۱۰۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه ها از نویسندگان آنها، و نه لزوما دیدگاه های پورتال bookyourtravel اینترنت. درخواست از توهین، ادای سوگند و بیان مبتذل خودداری کنند. ما حق هر نظر را حذف کنید بدون توضیحات اطلاع قبلی.

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. فیلد ها مورد نیاز با امضا *

*
*