بدروم

بدروم

بدروم یکی از شهرهای ساحلی در غرب کشور ترکیه و نیز از شهرهای توریستی ترکیه بشمار می آید . امروزه بدروم ، همه عناصر و عوامل لازم برای تبدیل به یک منطقه توریستی را در خود جمع کرده و یکی از مراکز مهم گردشگری ترکیه است که در تابستان و زمستان مورد توجه قرار می گیرد . از صاحبان ثروتمند کشتی های تفریحی تا گردشگرانی که با بودجه محدود خود از چهار گوشه جهان به اینجا سرازیر می شوند ، میتوانند تعطیلات خود را بخوبی در هتل های بدروم بگذرانند . اما برای رفتن به این شهر توریستی اطلاع از شرایط آب و هوایی بدروم حتما مفید خواهد بود .
آب و هوا
آب و هوای بدررم معتدل مدیترانه ای ست ، بدروم تابستانهایی نسبتاً گرم و زمستانهایی بارانی دارد . میانگین بیشینه‌ی دما در زمستان بدروم، حدود ١۴ درجه‌ی سانتی‌گراد و در تابستان بدروم ، حدود ٣٢ درجه‌ی سانتی‌گراد است در واقع تابستان‌ها گرم و مرطوب‌اند و زمستان‌ها، هوا معتدل و آفتابی می‌شود . اما با توجه به این که تور ترکیه و بدروم طرفدار خاص خود را دارد ، باید از بهترین زمان سفر به بدروم اطلاع داشت : طبق اکثریت نظرات گردشگران بهترین وقت سفر به بدروم ، از ماه آوریل تا نوامبر (اردیبهشت تا آبان ) است که شکوفه‌های بادام هم مناظر را دیدنی‌تر کرده باشد و فرصت گردش در طبیعت زیبای این شهر را دارید و دمای هوای بدروم آزار دهنده نباشد .

تفریحات بدروم
کواد سافاری
یکی از تفریحات بدروم ، کواد سافاری است . کواد مینی موتور سیکلت پر قدرتی است که مناسب هر نوع مسیر پر فراز و نشیب می باشد. محل تور کوار سافاری ، ۱۰ کیلومتری شرق بدروم ، در جنگل های نزدیک دریاچه Mumcular است که مجموعه ای مرحله منحصر به فرد برای این ورزش است . قبل از شروع تور ابتدا این ورزش به شما معرفی می شود و نکات ایمنی گوشزد می شود و برای آشنایی ابتدا توسط مربیان در مسیرهای پیاده روی صاف تمرین می شود ، هنگامی که به کنترل کواد تسلط پیدا کردید ، چالش بیشتری در انتظار شما خواهد بود؛ زمین سخت تر خواهد شد و در زمین های مخصوص به مسافت ۴۰ هکتار تحت نظر مربیان ، مهارت های خود را می سنجید. هدف از این آزمون ، آشنایی با مسیرها در طول راه و آمادگی برای کنترل کواد است.
غواصی در بدروم
اگر شما تا به حال غواصی نرفته اید اصلا جای نگرانی نیست ، به مبتدی ها آموزش های تئوری و عملی داده می شود ، پس از آموزش عملی و تمرینات تنفسی بر روی سطح آب ، آنها را در دست هایشان به آرامی به زیر آب می برند. فرود تدریجی با مکث طولانی در هر متر اجازه می دهد تا غواصان بی تجربه به احساس اعتماد به نفس برسند . در عمق ۳ متر شما به جایی رسیده اید که می توانید تغذیه ماهی ها را ببینید ، در حالی که مربی دوم تصاویر و فیلم ( خرید اختیاری) از شما میگیرد . در این زمان شما به احساس آرامش، اعتماد به نفس رسیده اید و برای شنا کردن در اطراف جزیره در سطح عمیق تر آماده اید . (حداکثر عمق برای مبتدیان ۶ متر و حداکثر مدت زمان در زیر آب ۳۰ دقیقه است)
بندر پالمارینا
بندر پالمارینا چهره ای جدید و شیک از بدروم است .این بندر متعلق به مبارز ماسیموف ، تاجر آذربایجانی است که بندری برای اسکان قایق های بادبانی است که برای اولین بار در ترکیه با بیش از ۴۵ میلیون دلار آمریکا ، سرمایه گذاری شد. این بندر دارای ظرفیت ۴۰۰ قایق بادبانی است و تا پایان پروژه به ۷۱۰ قایق بادبانی (کرجی) و ۲۶ قایق بادبانی مگا افزایش خواهد یافت . یالیواک در جنوب غربی ساحل ترکیه واقع شده است. پالمارینا در کنار اسکله قایق هایی تا طول صد متر ارائه می دهد .تفرجگاه ساحلی دارای امکانات با کیفیت بالا و خدمات موجود برای کشتی های وارده ، از جمله میخانه ملوان ، باشگاه ساحل، وظیفه خرید رایگان ، مرکز تناسب اندام و فرودگاه هلیکوپتر است .. پالمارینا همچنین خدمات فنی با آسانسور سفر ۱۰۰ton و بالابر ۳۰۰ton سفر در آینده به زودی ارائه می دهد.
پالمارینا که در موقعیت خوبی واقع شده است ، گاهی اوقات توسط توریست ها و یا کسانی که در سراسر غرب دریای اژه به جزایر یونان سفر می کنند ، رودخانه ترکی خوانده می شود.اگر با تور ترکیه به بدروم سفر کنید ، از این بندر دیدن خواهید کرد ، یکی از تفریحات بدروم بندر پالمارینا است.
طبیعت بدروم
از تفریحات بدروم ، طبیعت بی نظیر آن است . گل کوی, تورکبوکو, تربا و گوندوان ، در ساحل شمالی این شبه جزیره ترکیه، از جاده, قابل دیدن هستند و یا بهتر است که یک قایق کرایه کرده و پارو بزنید تا خلیج های آرام ، باغهای مرکبات و جزیره های جنگلی را کشف کنید.
آسیابهای بادی کوچک که هنوز برای خرد کردن دانه های غلات در ترکیه به کار میروند ، در بالای تپه های اطراف پوشیده از درختان زیتون ، قرار گرفته اند . تربا یک دهکده امروزی است دارای ویلاهای تفریحی و یک بندرگاه زیبا که در ۸ کیلومتری شمال بدروم واقع شده است.

پلاژ گوموشلوک بدروم ترکیه
از تفریحات بدروم ، پلاژهای تمیز آن است . در این منطقه و در ناحیه ای که جزیره تاوشان را به زمین متصل میکند آثار باقیمانده از بندر قدیمی را می توان مشاهده نمود. گوموشلوک با دریای تمیز ، ماهی های خوش طعم و با زیبایی های طبیعی خود در بدروم بسیار جذاب است.گوموشلوک ، با ساحل بسیار عالی خود ، در سمت غربی شبه جزیره جای دارد و برای شنا ، حمام آفتاب و ورزشهای آبی در ترکیه ایده آل هستند.ساحل گوموشلوک محلی است پوشیده از زنبقهایی با گلهای آبی رنگ.
پلاژ کارا آوا بدروم
از تفریحات بدروم ، ساحل جزیره سیاه است . این جزیره که در ۶ کیلومتری بدروم قرار دارد با آب گرم شفابخش خود در ترکیه مشهور است. این آب از یک غار طبیعی سرازیر می شود و نیز گل حاصله از غار در درمان بسیاری از بیماریها موثر می باشد .
پلاژ توربا بدروم ترکیه
از تفریحات بدروم ، ساحل زیبای توربا ست . روستای توربا در ۵ کیلومتری بدروم است. از توربا که یک روستای شیرین و پرجنب و جوش با دریایی بسیار تمیز و شفاف و درختان همیشه سرسبز کاج و زیتون است میتوان از طریق دریا به دیدیم، میلت و پری انه تورهای تفریحی ترکیه برگزار نمود .
آبهای نیمه شفاف و عمیق خلیج گکوا بدروم
از تفریحات بدروم ، خلیج های بسیار زیبای آن است . یکی از این خلیج ها گکوا ست که دور از کرانه جنوبی شبه جزیره بدروم ، در گستره ای از آبی بسیار تیره تا فیروزه ای بسیار کمرنگ تغییر میکنند و خط ساحلی آن یک ناحیه جنگلی متراکم با انواع رنگهای سبز است. در نزدیکی شب ، دریا نیمرخی از کوهستان را در برابر غروب آفتاب منعکس میکند و شب هنگام در اثر تابش فسفرسانس میدرخشد.
میتوان از طریق یک تور و یا کرایه یک قایق از بدروم به یک گردش دو ، سه یا هفت روزه از خلیج رفت. خلیج گولوک و لنگرگاهی به همین نام نیز در شمال شبه جزیره بدروم و بر روی دریای اژه جای دارد.
در ترکیه گفته میشود که پسر دلفین افسانه ای در مکانی کمی دورتر به سمت شمال به نام Lassos به دنیا آمده است. وارویل باستانی ، در جنوب گولوک ، در انتهای یک خلیج عمیق و باریک که با دامنه های پوشیده از درختان زیتون احاطه شده ، جای گرفته است .
مراکز خرید
مرکز خرید اواسیس چارشی لیمان بدروم ترکیه
مرکز خرید اواسیس چارشی لیمان بدروم Shopping Center in Bodrum Liman Avasys Charshy از مراکز خرید بدروم میتوان به اواسیس چارشی لیمان از مهمترین مراکز اجناس مارکدار ترکیه محسوب می شود ، اشاره نمود . در لیمان بدروم میتوانید صنایع دستی ترکیه وفرشهای قدیمی را ببینید و اگر مایل بودید به قیمت مناسب بخرید.
سه شنبه بازار بدروم ترکیه
سه شنبه بازار بدروم Tuesday market in Bodrum, Turkey ازمراکز خرید بدروم سه شنبه بازار است .صبح سه شنبه زمان خوبی برای بازدید از بدروم است. بازار هفتگی از دیدنی های بدروم است که هر سه شنبه در جریان است و مردم برای خرید به سوی این بازار می شتابند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه ها از نویسندگان آنها، و نه لزوما دیدگاه های پورتال bookyourtravel اینترنت. درخواست از توهین، ادای سوگند و بیان مبتذل خودداری کنند. ما حق هر نظر را حذف کنید بدون توضیحات اطلاع قبلی.

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. فیلد ها مورد نیاز با امضا *

*
*