ازمیر

ازمیر

ازمیر ترکیه سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا از لحاظ بزرگی و دارای موقعیت ممتاز بعنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری. جمعیت آن طبق آخرین سرشماری در سال ۲۰۰۸ میلادی ۳٫۷۳۹٫۳۵۳ نفر می‌باشد. این شهر در ساحل دریای اژه قرار دارد. همه ساله ازمیر میزبان تعداد زیادی نمایشگاه و کنگره‌های مختلف صنعتی، تجاری و علمی است .
شهر ازمیر برفراز یک خلیج بلند و باریک واقع شده که به مرورزمان ودراثر برخورد کشتیها و قایقهای تفریحی به آن ، شیاردار شده است . کرانه های دریای اژه در کشورترکیه از جمله زیباترین چشم اندازهای این کشور می باشد.کرانه ی ساحلی باشکوهی که آبهای شفاف دریای اژه بدان برخورد میکند ومنظره ی بسیار شگفت انگیزی را به وجود می آورد . در طول ساحل ازمیر بسیاری ازمناطق قدیمی توسط باغهای زیتون ، پرتگاههای سنگی وجنگلهای کاج احاطه شده اند .
درباره ازمیر میتوان گفت که ازمیر با داشتن اسکله های ماهیگیری زیبا و نیز بقایای تمدن های باستانی مربوط به ۵۰۰۰ سال قبل تاریخ ، سالیانه گردشگران ، عکاسان ، مشتاقان ورزش ، قایقرانان و باستان شناسان بسیاری را به سمت خود جذب میکند . اسکله ازمیر ترکیه غروبهای زیبایی دارد . تفریحات ازمیر مانند سایر شهرهای ساحلی ترکیه ، بیش از هر تفریح دیگری شامل تفریحات آبی می شود و این موضوع تور ازمیر را یکی از تورهای پرطرفدار ترکیه تبدیل کرده است .
آب و هوا
آب و هوای ازمیر ترکیه اینگونه است که در زمستان درجه حرارت هوا در حدود ۱۲ تا ۱۴ درجه سانتیگراد است. اگرچه برف به ندرت در این شهر می بارد اما در آذرماه در برخی موارد برف دیده می شود. البته در دی و بهمن نیز کم و بیش برف در مناطق مختلف ازمیر دیده می شود. اما در تابستان حداکثر دمای هوای ازمیر به ۳۰ درجه سانتی گراد می رسد . اما رکورد ۴۶ درجه سانتیگراد نیز در ازمیر تا کنون به ثبت رسیده است .
بهترین وقت سفر به ازمیر چه فصلی ست ؟
با این که در طول تابستان، هوای ازمیر بسیار گرم است، اما شهر در این فصل میزبان بسیاری از گردشگران می‌شود. زمستان‌ها دما معتدل است، ماه ژانویه سردترین ماه سال است و زمستان، فصل بارانی ازمیر به شمار می‌رود. از ماه نوامبر تا مارس باران می‌بارد و با این‌که بارش برف معمول نیست، اما گاهی هم اتفاق می‌افتد . قبل و بعد از فصل باران بهترین زمان سفر به ازمیر است، اما به دلیل برگزاری جشنواره‌ها و کنسرت‌های متعدد، تابستان‌ها هم مناسب سفر خواهد بود.
تفریحات ازمیر
پارک آبی از مراکز تفریحی ازمیر
پارک آبی ازمیر دلفین ها موجودات باور نکردنی از دریا و اقیانوس بیصبرانه منتظر شما هستند . بیایید و این موجودات فوق العاده را لمس و با آنها شنا کنید. اجازه دهید رویایتان به حقیقت بپیوندند! دلفیناریوم یکی از زیباترین و مهیج ترین قسمتهای پارک دلفین می باشد.
پارک های ازمیر ترکیه
در تور ترکیه اگر گشت و گذار در شهر زیبای ازمیر را انتخاب کرده اید ، میتوانید تفریحات ازمیر را در پارک های این شهر تجربه کنید . کولتور پارک محل اصلی برپایی نمایشگاههای بین المللی ازمیر ترکیه بوده وشامل یک فضای سبز سرگرم کننده , باغ وحش, رستوران و باغهایی آرام می باشد.
الف پالم واقع در کارشی یاکا مکانی آرامش بخش برای توقف و استراحت است.این پارک دارای امکانات ورزشی نیز می باشد.
پارک ادنان سایگون مرکزی است برای فعالیتهای هنری؛وبا داشتن یک آمفی تئاتر مخصوص کنسرتها وتولیدات نمایشی مکانی برای برپایی برنامه های مفرح در ازمیر می باشد.پارک موامراکسوی نیز یک پارک زیبای ساحلی با چشم اندازی زیبا از خلیج ازمیر است.
پیست اسکی بزداگ ازمیر
از تفریحات ازمیر ، پیست اسکی آن است . پیست اسکی بزداگ ازمیر مکان بسیار مناسبی برای علاقه مندان به اسکی است . اگر تور ازمیر ترکیه را انتخاب می کنید این پیست را به هیچ وجه از دست ندهید. این پیست در کوه بزداگ با ارتفاع ۲۱۶۰ متری واقع است. یک سفر رفت و برگشت شما به بالای کوه اگر از chairlift برای بالا رفتن استفاده می کنید ۲ ساعت و نیم به طول می انجامد. حتی مسیرهای کوتاه تری نیز برای مبتدی ها در نظر گرفته شده است. پیست پوشیده از برف مصنوعی از اوایل آبان آماده به استفاده است.
پارک موامر اکسوی ازمیر ترکیه
از تفریحات ازمیر پارک موامر اکسوی ست که یک پارک زیبای ساحلی است که نمای جالبی از خلیج ازمیر را در اختیار بازدیدکنندگان میگذارد و از مکان های دیدنی ترکیه بشمار می آید .
پارک ادنان سایگون ازمیر
از تفریحات ازمیر پارک ادنان سایگون است ، این پارک مرکزی ازمیر است برای فعالیتهای هنری و دارای یک آمفی تائتر مخصوص کنسرتها و تولیدات نمایشی و همینطور یک موزه میباشد. این پارک فضای بازی است که تندیسهایی پراکنده شده در سرتاسر محوطه دارد و در ترکیه مشهور است .
پارک ادنان سایگون ازمیر
از تفریحات ازمیر پارک ادنان سایگون است ، این پارک مرکزی ازمیر است برای فعالیتهای هنری و دارای یک آمفی تائتر مخصوص کنسرتها و تولیدات نمایشی و همینطور یک موزه میباشد. این پارک فضای بازی است که تندیسهایی پراکنده شده در سرتاسر محوطه دارد و در ترکیه مشهور است .
پارک فرهنگ ازمیر
از تفریحات ازمیر ، پارک فرهنگ است که در این پارک که بین دو منطقه‌ی آلساناک و باسمانه است و پارک اصلی ترکیه به‌شمار می‌رود، برنامه‌های متعددی برگزار می‌شود. این پارک، محل نمایشگاه جهانی ازمیر است و یک پارک سرگرم کننده، باغ وحش، رستوران و باغ‌های آرام و خلوتی دارد. پارکی بسیار بزرگ که یک موزه‌ی تاریخ و هنر هم در آن واقع شده و کلکسیون جالبی از سبک زندگی ترک‌ها در گذشته دارد. از اواسط ژوئن تا اواسط جولای در این مجموعه، فستیوال بین‌المللی موسیقی ازمیر برپاست .
پارک اینسان حاکلاری ازمیر
از تفریحات ازمیر پارک اینسان حاکلاری ست ، این پارک که به پارک (حقوق بشر) ازمیر معروف است، دارای تندیسهای مدرن زیبایی می باشد ، از جمله اثر تاریخی و عظیم دلفینهای پرنده، سالانه گردشگران زیادی از این پارک ترکیه دیدن میکنند .
پیست اسکی بوزداگ ازمیر
تفریحات ازمیر در دامان طبیعت بسیار فراوان هستند . ازمیر مکان بسیار مناسبی است برای علاقه مندان به اسکی . اگر در سفر ترکیه به اطراف ازمیر سفر می کنید این پیست را به هیچ وجه از دست ندهید . این پیست در کوه بزداگ با ارتفاع ۲۱۶۰ متری واقع است. یک سفر رفت و برگشت شما به بالای کوه اگر از chairlift برای بالا رفتن استفاده می کنید ۲ ساعت و نیم به طول می انجامد. حتی مسیرهای کوتاه تری نیز برای مبتدی ها در نظر گرفته شده است. پیست پوشیده از برف مصنوعی از اوایل آبان آماده به استفاده است.
مراکز خرید
اوت لیت نوادا ازمیر
اوت لیت نوادا ازمیر Novada Outlet izmir اوت لیت نوادا ازمیر در سال ۲۰۰۶ افتتاح شد اما در سال ۲۰۱۲ بازسازی شد و به مدرن ترین امکانات دنیا تجهیز شد همچنین در این عملیات مساحت آن بصورت قابل توجهی افزایش یافت .
مرکز خرید فروم برنوا ازمیر
مرکز خرید فروم برنوا ازمیر Forum Bornova shopping center in Izmir مرکز خرید فروم برنوا در کنار دانشگاه ازمیر و در یکی از جدیدترین بزرگراههای شهر قرار دارد و از جمله مراکز خرید ازمیر است که دسترسی به آن برای ساکنین شهر و بازدیدکنندگان بسیار آسان است .
مرکز خرید آگورا ازمیر
مرکز خرید آگورا ازمیر Agora Shopping Center in Izmir مرکز خرید آگورا از سال ۲۰۰۳ تا بحال رضایت خریداران را بهمراه داشته است . نام این مرکز خرید برگرفته از آگورا ست که در زمان باستان به معنای بازار بوده است .
مرکز خرید کارفور ازمیر
مرکز خرید کارفور ازمیر carrefour Izmir کارفور یکی از فروشگاه های زنجیره ای شناخته شده در سراسر جهان است که مقام اول را از نظر کیفیت مواد در اروپا داراست. کارفور با حدود ۵۰۰٫۰۰۰ کارمند در سراسر جهان و استراتژی دوستانه و راه حل گرا در میان مردم ترکیه محبوبیت بسیار دارد .
مرکز خرید ایج پارک در ازمیر ترکیه و عکس
مرکز خرید ایج پارک در ازمیر EGE Park Mall Izmir مراکز خرید ازمیر ، یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ازمیر بشمار می آید . مرکز خرید ایج پارک مرکز کوچک اما زیبا با مارک های خوب مانند تامی، واکوراما، هیلفیگر و مارک های ترکیه مانند بیمن از بهترین مراکز خرید ترکیه به شمار میرود.
مراکز خرید آلسانژاک ازمیر ترکیه و عکس
مراکز خرید آلسانژاک ازمیر Alsancak Shopping Center Izmir در سفر ازمیر حتما به محله بزرگ آلسانژاک سر بزنید . این محله در منطقه شهری کناک قرار دارد و در قسمت مرکزی شهر واقع شده است .

پاسخی بگذارید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه ها از نویسندگان آنها، و نه لزوما دیدگاه های پورتال bookyourtravel اینترنت. درخواست از توهین، ادای سوگند و بیان مبتذل خودداری کنند. ما حق هر نظر را حذف کنید بدون توضیحات اطلاع قبلی.

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. فیلد ها مورد نیاز با امضا *

*
*